Remonty Mieszkań Warszawa
telefon: 502 431 461
remonty-kompleksowe@wp.pl
malowanie

Malowanie Warszawa


Kilka słów o malowaniu....Farby malarskie to grupa materiałów wykończeniowych, której zadaniem jest powierzchniowa dekoracja lub ochrona elementów oraz konstrukcji przed niszczącym działaniem czynników atmosferycznych. Cienka warstwa położona na materiał po pewnym czasie tworzy powłokę przylegającą do podłoża i tym samym go chroni. Prawidłowy efekt dekoracyjny malowania można uzyskać jedynie pod warunkiem odpowiedniego przygotowania podłoża i zastosowania w praktyce fachowej wiedzy budowlanej. Przed przystąpieniem do malowania należy zabezpieczyć różne elementy przed zachlapaniem np. podłogi, okna, drzwi, balustrady itp.

Pokrywanie tynków roztworem wapna (tzw. białkowanie) to częsty błąd technologiczny. Wapno nie tworzy spoistej warstwy i po malowaniu farba może ulec złuszczeniu.

Ściana pokryta tynkiem gipsowym musi być sucha i jednolita aby przystąpić do malowania. Tynki gipsowe mają okres dojrzewania krótszy niż tynki tradycyjne i zależy on w dużej mierze od wilgotności powietrza wewnętrznego. Tynki tradycyjne dojrzewają nawet do 6 tygodni (w zależności od rodzaju tynku i farby). Dopiero po tym okresie można rozpocząć prace malarskie.

Zdarza się, że stara farba ma zbyt intensywny kolor w stosunku do tej, która ma zostać nałożona. Gdy kolor farby słabo kryje to trzeba położyć jako pierwszą warstwę farby białej i dzięki temu łatwiej uzyskamy jednolitą barwę.

Ściany, z których usunięto tapetę lub farbę, trzeba wygładzić szpachlą tynkarską, a następnie pomalować jak nowy tynk.

Co do technik nanoszenia powłok malarskich to najpopularniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o remonty mieszkań jest malowanie wałkiem. Jest to prosta, bardzo wydajna i zarazem najbardziej racjonalna metoda gdy chodzi o malowanie umeblowanych mieszkań.
Copyright © 2012 stronki.pl | Design: